Continuam recomandarile pe zona de stand-up. Avem aproape finalul turneului sau campionatului de Roast Battle, organizat de cei de la The Fool. A fost asa, o semifinala speciala si inca una din semifinale.
Nu stiu exact de ce a fost organizata Semifinala Speciala, probabil n-a mai putut sa participe cineva care trecuse mai departe din cele doua semifinale.
Semifinala Speciala
La aceasta semifinala au participat asa:
- Bogdan Nonica
- Ioana State
- Eduard Vacariu – proaspata castigator la iUmor
- Madalin Cirje
Meciurile initiale au fost Madalin Cirje vs Bogdan Nonic si Eduard Vacariu vs Ioana State. Ulterior, au mai urmat doua meciuri, o finala mica si una mare. Castigatorul finalei mari a ajuns direct in finala.
A fost o semifinala misto, mie mi-a placut. Ca de obicei, a fost prezentata de Adrian Nicolae si cu un juriu format din Cristi Popesco, Dan Badea si Dan Frinculescu. Foarte bun juriul, interventii caterinca si o bucata buna, per total.
Poti vedea bucata pe youtube.
Semifinala 1
A urmat Roast Battle 2020 Semifinala 1. Asta a fost o semifinala adevarata, in sensul in care au fost mai multi concurenti si cate un meci de fiecare in parte.
Perechile au fost:
- Gabriel Gherghe vs Doru Nicut
- Alex Zgreaban vs Dragos Mitran
- Teo Ionita vs Florin Gheorghe
- Radu Bucalae vs Victor Dragan
Iar castigatorii au fost… eh da. Te uiti si vezi.
Eu iti mai spun doar ca pe langa Adrian Nicolae pe post de MC, juriul a fost format din: Micutzu, Bromania si Vio. Bun MC-ul, bun juriul si bune si meciurile.
Evident, au fost si momente mai slabute dar per total au fost niste meciuri bune, caterinca, mie mi-au placut. Per total un episod reusit, interesant.
O poti vedea pe youtube si pe aceasta.
Semifinala 2
A doua semifinala a fost jurizata tot de Micutzu, Vio si Bromania si aparent a si fost filmata in aceeasi zi cu cealalta.
Meciurile au fost:
- Alex Cazacu vs Radu Boian – dragut
- Radu Alexandru vs Vlad Barbu – foarte bun meci, caterinca maxima. A fost punch dupa punch, de ambele parti. Radu are un umor dur si complex, ii lipseste un pic delivery-ul. Vlad are coaie, a lovit puternic si el. Foarte misto.
- Geo Adrian vs Mirel Popinciuc – foarte bun meci si acesta, caterinca, am ras de mai multe ori.
- Alex Zob si Vlad Cazacu – bun meci si acesta, amuzant
O poti urmari pe youtube si pe aceasta.
Per total, trei „meciuri” foarte bune, de urmarit, pentru ca sunt amuzante si interesante.
